Breaking News

Breaking News!

CSM, egal la Balotești

Aug 22, 2016

CSM Râmnicu Vâlcea a început a doua deplasare a sezonului cu gândul la victorie, pe terenul ilfovenior de la CS Balotești. Dacă în precedentul meci din deplasare Viperele Albastre au avut un start cât de poate de slab, cu un gol primit în primele minute, de această dată situaţia a fost cu totul alta. În minutul 5, echipa noastră a avut o incursiune dusă pe partea stângă, mingea a ajuns la Bogdan Geantă care nu a greşit ţinta şi a deschis scorul. Trei minute mai târziu putea să fie 0-2. Daniel Stana a centrat din lovitură liberă, Pârvulescu a reluat cu capul, mingea a ajuns în plasă dar golul a fost anulat pe motiv de offside. Până la pauză gazdele au avut două ocazii importante de egalare dar Muțiu a parat în faţa lui Bârfoi şi apoi Herea a şutat peste, tot din postură de unu la unu. A fost 0-1 la pauză dar era clar că elevii lui Jerry Gane nu aveau să aibă un meci uşor. În repriza secundă situaţiile clare au fost doar două, una de fiecare parte. După o oră de joc Bâffoi a egalat, după ce a lovit perfect cu capul,din interiorul careului. În ultimul minut, juniorul Georgescu a avut şansa unui gol de trei puncte dar şutul său de la 22 de metri distanţă a lovit doar bara transversală. S-a terminat 1-1 şi echipa noastră a ajuns la a treia remiză din tot atâtea partide. Viperele Albastre joacă în runda a patra, în Zăvoi, cu ACS Berceni, una dintre formaţiile slabe din eşalonul secund. Gruparea din Ilfov nu are puncte după trei etape şi nici măcar nu se ştie dacă va putea termina această ediţie a campionatului.

Clasament:

1. Chindia                        3        3        0        0        6-3               9 (+6)

2.UTA BD                       3        2        1        0        7-2               7 (+1)

3. FC Brașov                   3        2        1        0        5-3               7 (+4)

4. Juventus                       3        2        0        1        22-2             6 (0)

5. CS Afumați                 3        2        0        1        19-3             6 (0)

6. Sepsi Sf. Gheorghe      3        2        0        1        10-3             6 (0)

7. Un. Târlungeni            3        2        0        1        6-3               6 (0)

8. D.U. Brăila                  3        2        0        1        4-4               6 (+3)

9. Olimpia S. Mare                    3        1        1        1        6-2                    4 (-2)

10. Dunărea Călărași       3        1        1        1        5-2               4 (-2)

11. CS Balotești              3        1        1        1        5-3               4 (-2)

12. Dacia Mioveni           3        1        1        1        2-4               4 (+1)

13. Academica Clinceni  2        1        0        1        6-3               3 (0)

14. CSM Rm. Vâlcea      3        0        3        0        3-3               3 (0)

15. Luceafărul                  2        1        0        1        1-1               3 (0)

16. Foresta                       3        1        0        2        4-8               3 (0)

17. ASU Poli                   3        0        1        2        5-7               1 (-5)

18. ACS Berceni             3        0        0        3        1-9               0 (0)

19. Metalul Reșița           3        0        0        3        1-10             0 (0)

20. Șoimii Pâncota                    2        0        0        2        0-23                    0 (-3)